Tarif Gönder
h4153

Kaşarlı Omlet Tarifi, Diğer Omletleri Unutun Efsaneyle Tanışın

20.07.2020
Kaşarlı Omlet Tarifi, Diğer Omletleri Unutun Efsaneyle Tanışın

Herkese merhabalar Tarif Paylaşımları mutfağına hoşgeldiniz. Bugün sizlerle muhteşem lezzetli bir kahvaltı tarifi paylaşacağım. O kadar güzel oluyor ki mutlaka ama mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum arkadaşlar çok basit malzemelerle herkesin evinde olacak malzemelerle Sadece üç beş dakikada ortaya efsane bir lezzet çıkıyor.  

Sizleri çok bekletmeden hemen tarifin yapılışına geçiyorum.

Malzemeler

  • 3 adet yumurta
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • 2 yemek kaşığı süt
  • Biraz tuz
  • Biraz karabiber
  • Kaşar peynir

Yapılışı

3 adet yumurta

3 adet yumurtayı karıştırma kabına kırıyorum, kişi sayısına göre 4 tane de kullanabilirsiniz 2 yumurtadan da yapabilirsiniz.

kabartma tozu

Yumurtalarımızı alıyoruz böyle daha kabarık olması için ben birazcık kabartma tozu ekliyorum çok güzel oluyor bu şekilde.

birazcık süt

Birazcık da süt koyuyorum, sütünüz yoksa süt yerine su ile de hazırlayabilirsiniz. Bir miktar tuz çekiyorum birazcık da karabiber çekiyorum.

yumurtalari cirpmak

Şimdi yumurtalarımı çırpıyorum. Yumurtalarımı çırptıktan sonra omletimizi tavaya alacağız. Pişmeye başladıktan sonra da arasına kaşar peynir koyacağız.  Bu omlet hem çok pratik hem çok lezzetli görüntüsü de çok iştah açıcı.

tereyağı

Yumurtalarını güzelce çırptım arkadaşlar hemen şimdi tavaya tereyağı alıyorum ve omletimi pişirmeye geçiyorum.  Böyle bir miktar tereyağı koyuyorum tereyağını da güzelce eritiyorum.

yumurtaları döküyorum

Çırpılmış yumurtalarımı bu şekilde döküyorum arkadaşlar omletimizi yavaş yavaş pişmeye bırakıyoruz.

kapagini kapattim

Pişmeye yakın içerisine kaşar peynirlerini koyacağım.

kaşar peynir

Kısık ateşte yavaş yavaş pişirdim arkadaşlar. Kabarıklığını da görebiliyorsunuz hemen şimdi omletimizin uç kısmına kaşar peynirlerini koyuyorum.

birazcık maydanoz

Şöyle birazcık da maydanoz serpiştirelim.

omlet katlama

Katlıyorum, böyle kaşar peyniri de içinde eriyecek. Mis gibi bir lezzet çıkacak ortaya, sadece 3 dakikada hazırlayabilirsiniz bu omleti.

kaşar peynirler eridi

Kaşar peynirler zaten eridi sayılır ben omletimi servis tabağına aktarıyorum.

omletten bir dilim

omletin kalinligi

Ucundan alıyorum, gayet kabarık bir şekilde klasik omletler biliyorsunuz biraz zayıf düşüyor ve çok kabarık olmuyor biz kabartma tozu koyduk süt koyduk kabarık olması için ve ortaya böyle muhteşem bir görüntü aynı zamanda muhteşem bir lezzet çıktı.

böyle servis edebilirsiniz

Bu şekilde dilimleyerek servis yapabilirsiniz.

omlet tarifi

Ve muhteşem omletimiz servise hazır arkadaşlar.

Sizlerin de mutlaka denemenizi çok istiyorum. Afiyet olsun.

YAZAR BİLGİSİ
Tarif Paylaşımları
Sende Tarif Paylaşımları platformuna tarifini gönderebilir, tariflerinin binlerce insan tarafından okunmasını sağlayabilirsin.