Tarif Gönder

En Masum Tatlı: Kayısılı Yulaf Topları

25.12.2018
En Masum Tatlı: Kayısılı Yulaf Topları
Oylanıyor
0 (0 oy)

Kilo vermeye çalışan baylar, bayanlar! Aynı kaderi paylaşan, bu dertten muzdarip kalabalık bir topluluğuz bizce. Ama hayatımızda uygulayacağımız küçük, fakat işe yarar çözümlerle vicdan azabı yaşamamanız mümkün. Nasıl mı? Kalorisi can yakmayan kayısılı yulaf topları tarifini uygulayarak tabiki. 🙂

Kurumuş etli etli kayısılar, hurmanın şekeri ve yulafın doyuruculuğu ile buluşuyor. İçine mis kokusuyla iştahımızı bastıran, kan şekerimizi dengeleyen tarçın da ekleniyor. Pişmeden, şipşak hazır hale geliyor. Bu tarifi mutlaka denemelisiniz. Hazırsanız anlatmaya başlayalım. 🙂

En Masum Tatlı: Kayısılı Yulaf Topları için Malzemeler

  • 15 adet kuru kayısı
  • 6 adet hurma
  • 1/2 su bardağı yulaf
  • 2 çay kaşığı tarçın

En Masum Tatlı: Kayısılı Yulaf Topları Yapılışı

1

Kuru kayısıları ve hurmaları bir kabın içerisine alın. Yumuşaması için üzerine sıcak su ilave edin ve yaklaşık 10 dakika bekletin. Yumuşayan kayısıları ve hurmaları sudan çıkarın. İyice kurulayın.

2

Hurmaların çekirdeklerini çıkarın. Hurma ve kayısıları blendarın içine alın. İyice ezilmesini sağlayın.

3

Yulafları ilave edin. Yulaflar ve meyveler homojen bir hal alana kadar karıştırın. Karışımı bir kaba alın ve içerisine tarçın ilave ederek karıştırın.

4

Bir tepsinin üzerine pişirme kağıdı serin. Karışıma dilediğiniz boyutlarda elinizle şekil verin ve pişirme kağıdı serili tepsinin üzerine dizin.

5

Buzdolabında yaklaşık 3 saat dinlendirin. Afiyetle yiyin.

Öneri: Daha fazla tatlandırmak isterseniz içerisine bal ilave edebilirsiniz. Kayısılarınızı gün kurusu ya da sarı kayısı olarak da tercih edebilirsiniz.
YORUMLAR