Tarif Gönder
h2434

Ayaklardaki Nasırları Yok Edecek En Etkili Yöntem

19.01.2019
Ayaklardaki Nasırları Yok Edecek En Etkili Yöntem

Tüm gün rahatsız ayakkabılarla ayakta kalan insanların ayakları üzerinde nasırlar ve çatlaklar oluşabilir. Sağlığımızı çok fazla olumsuz etkilemese de, çok acı verici ve rahatsız edici olabilirler. Neyse ki, evde kolayca giderebilmek için etkili yöntemler var.

ayaklar nasir

Ayaklarınızı limon suyuna batırın!

limon3

Bu etkili yöntem cildinizi yumuşatır ve sadece 5 gün içinde topuklarınızdan çatlakların yok olmasına yardımcı olur. Tek ihtiyacınız olan bir limon rendelemek. Rendelenmiş limonu nasırlarınıza koyun ve 15 dakika bekletin. Sonuç almak için bu ilacı birkaç gün boyunca yapın.

Epsom tuzu ve papatya çayı ile ayak banyosu yapın!

epsom tuzu

Bu inanılmaz ayak banyosu, ayaklardaki nasır ve yarıkların giderilmesinde çok etkilidir. Sıcak bir papatya çay banyosuna bir avuç Epsom tuzu koyun. Ayaklarınızı en az 10 dakika bekletin, sonra nasırları bir ponza taşıyla kazıyın.

Hardal yağı ve meyan kökü ezmesi kullanın!

nasir icin hardal meyan koku

Bu garip ama etkili bir yöntem. Çok ince bir toz elde etmek için 2 veya 3 çubuk meyan kökü öğütün. Bir macun yapmak için yarım çay kaşığı hardal yağı ekleyin. Bu macunu doğrudan nasırlara uygulayın ve gece boyunca bir bandajla sarın.

Sonuç almak için bu yöntemi 3-4 kez tekrarlayın.

Bu yazımızdan memnun kaldıysanız beğenip yorum yapmayı unutmayın bir başka faydalı içeriğimizde görüşmek üzere 🙂

YAZAR BİLGİSİ
Tarif Paylaşımları
Sende Tarif Paylaşımları platformuna tarifini gönderebilir, tariflerinin binlerce insan tarafından okunmasını sağlayabilirsin.
YORUMLAR