Tarif Gönder
h2539

Koltuk altı,dirsek ve dizleri beyazlatmak için doğal çözüm

03.02.2019
Koltuk altı,dirsek ve dizleri beyazlatmak için doğal çözüm

Her gün duş almanız bu bölgelerin koyulaşmasıyla ilgili değildir.ne kadar kendinizi temizlerseniz TEMİZLEYİN bu bölgelerin koyulaşmasını önleyemezsiniz.

KOLTUK ALTI,DİZ VE DİRSEKLERİNİZİN KOYULAŞTIĞINI FARK ETTİNİZ Mİ

kararma koltukalti

Vücudunun diğer yerlerinden farklı renkte olan bu bölgeler görünüş açısından da güzel gözükmez .ton farkından kaynaklanan bu bölgeler başka birisi için itici bir görünüme sahiptir.

Ancak bu bılgelerde meydana glen koyulaşması beyazlatmak vereceğimiz tarifle artık zor değil.

Yapılan birçok araştırmaya göre vücudun diğer bölgelerinden farklı olarak koyulaşan bu bölgeler aslında vücudumuzdaki ölü hücrelerin birikmesidir.bir başka nedenlede kıyafetlerimizle vücudumuzun bu bölgelerinin teması sonuçu teması ve sürtünmesi sonucu meydana gelmektedir.

kararmalar2

Epilasyon,zararlı deodorantların kullanımı,aşırı nem obezite ve hormonal dengesindeki değişiklikler koltuk altı,dirsek ve dizlerinizde meydana gelen pigmentasyonunun ana nedenidir. Vücudumuzn bu bölgelerini özellikle yaz aylarında gizlemek istemeyiz yani kıyafetlerimiz biraz daha kısa ve açıktır.bu bölgelerin nasıl beyazlaştıgını size bir tarifle anlatacağız.

Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı öğütülmüş un
 • 2 yemek kaşığı patates suyu
 • 2 yemek kaşığı pancar suyu

Hazırlık

Yapmamız gereken ilk şey daha önce hazırladığımız unu bir cama kaba koyun ve ardından patates suyu ve pancar suyunu kaba ekleyin herşey homojen olasıya kadar karıştırmaya devam edin

kararma

Daha sonra sıcak su ve havlu hazırlayın koltuk altlarınıza havlu ile bunu uygulayın.Bu gözeneklerin açılmasına yardım eder ayrıca daha iyi etki için parmak uçlarınızı kullanarak bu bölgelere uygulayın

Patates suyu bu bölgelerdeki koyulaşmanın önlenmesi ve temizlemesi açısından çok önemlidir.

karisim 1

Bu yöntemi uygularken koltuk altlarınızı dik tutun.Daha kolay yapabilmek için uzanın

Karışım koltuk altların da nispeten kuruduğunda rustik bir banyo süngeri ile çıkarmak için uygulayın bu yöntemle kuruyan karışımı çıkardığınızda beyazlaşmayı farkedeceksiniz.

uygulama 2

Hiç hoş bir şekilde gözükmeyen bu bölgelerde meydana gelen koyulaşma  uygulayarak 3. Haftayla birlikte farkı görmeye başlayacaksınız.Artık bu bölgeleri saklamamış gerekmeyecek.

Bu  yöntemi haftada üç kez tekrarlayarak koyulaşmış bu bölgeleri temizlemenizi öneririz Böyelece kolay bir yöntemle bu beyazlaşmayı kısa sürede oluşturabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Emine dedi ki:

  Özel bölgeye surulurmu

  1. Tarif Paylaşımları dedi ki:

   Hassas bölgeler için denemenizi tavsiye etmiyoruz.