Tarif Gönder
h2360

Tiroid’e Şifa Olan Tibet Egzersizi

11.01.2019
Tiroid’e Şifa Olan Tibet Egzersizi

İşte tiroid hastalığını tedavi etmek için ünlü bir Tibet egzersizi. Tiroid bezinde kan dolaşımını arttırıp Tiroide iyi geldiği söyleniyor.

avuc ici ovmak1.adim

ADIM 1 : Avuç içlerinizi ısıtmak için iyice ovun. Sonra yavaşça tiroid bezinizin etrafına yerleştirin ve birkaç saniye tutun.

su icmek

ADIM 2: Tükürüğünüzü arka arkaya üç kez yutun veya üç yudum su için.

asagi

ADIM 3: Yavaşça nefes verin. Nefes verirken, başınızı öne doğru eğin ve çenenizi göğsünüze olabildiğince sert bir şekilde bastırın. Nefes almadan çenenizi birkaç saniye tutun.

yukari

Tekrar nefes aldığınızda, çenenizi kaldırın ve başınızı geriye doğru eğin. Bir an için aynı pozisyonda tutarak başınızı tutun. Nefes aldığınızda, çenenizi tekrar göğsünüze bastırın.

sola

ADIM 4: Çeneniz göğsünüzdeyken, çenenizi göğsünüzden çıkarmadan başınızı yavaşça sola ve sağa çevirin.

Mükemmel bir tiroid masajı yapmış bulundunuz.

tiroid

1, 2, 3 ve 4. adımları tekrarlayın. Kafanız daha fazla solunur ve daha az sona erer ve bu da 10 kez sona erer.

Bu egzersiz oturarak veya ayakta yapılabilir. Gerekirse, tiroid bezinin durumunu iyileştirmeye yardımcı olduğu için düzenli olarak yapın. Özellikle hipotiroidizmi tedavi etmek için kullanılır.

Diğer Tibet egzersizlerinde olduğu gibi, psikolojik bileşen de önemlidir. Bu egzersizleri vücudunuza ve hasta tiroid bezinize sevgi ile yapın.

YAZAR BİLGİSİ
Tarif Paylaşımları
Sende Tarif Paylaşımları platformuna tarifini gönderebilir, tariflerinin binlerce insan tarafından okunmasını sağlayabilirsin.
YORUMLAR