Tarif Gönder
h2524

6 Şeyden 1’i Bile Varsa Asla Sarımsak Yemeyin

10.02.2019
6 Şeyden 1’i Bile Varsa Asla Sarımsak Yemeyin

Sarımsak hem yapısındaki zengin vitaminleri hemde yemeklere katıldığındaki lezzeti nedeniyle sofraların vazgeçilmez bir sebzesidir.Bir çok yemeğin yapımın da veya özel soslarda kullanılır.

sarim

Sarımsak bir çok yemeğimizde kullanmamızın yanı sıra faydası olduğu kadar çok fazla tüketildiğinde sağlık sorunlarında kapı aralar.Bir çok şeyde olduğu gibi kullanımı normal düzeyde olmalıdır.sarımsak vücudumuzun sağlığı için pek çok faydası vardır ancak aşırı tüketmeye bağlı olarak kontrendikasyonları vardır

Bu yazımızda size sarımsağı çok tüketmeye bağlı kontrendikasyonları neler olduğunu aćıklayacağız.tabi bir çok şeyde azı yarar çoğu zarar sözünü unutmamamız gerekir.

ASLA SARIMSAK TÜKETİLMEMESİ GEREKEN DURUMLAR

1.Kanın Pıhtılaşmasını Önler

pihti

Sarımsak dolaşım sistemine çok büyük faydası olan bir sebzedir.Kan akışını sağlayarak diğer şeylerin dışında kalp krizi,tramboz felç oluşumuna neden olabilecek kan pıhtıları ve trombüs oluşumunu engeller. Kan sulandırıcılar ile kullanılması kan akışını önemli ölçüde artırarak gereksiz kanamalara neden olabilir.

2.HİPERTANSİYON VE HİPOTANSİYON

tansiyon sarimsak

Sarımsak, gerginlik problemi olan insanlar üzerinde olumsuz etkileri olabilecek aktif özelliklere sahiptir. Bu yüzden aç karnına 2 dişten fazla sarımsak tüketmemelisiniz.

3.DİĞER İLAÇLARI ALIRKEN

sarimsak diger ilaclar scaled

İlaç kullanıyorsanız, sarımsak tüketmeden önce doktorunuza danışmak en iyisidir, çünkü bu ilacın etkilerini güçlendirir ve çözeltilerden daha fazla soruna neden olur.

4 HAMİLELİK VE EMZİRME DÖNEMİNDE

sarimsak hamile

Yapılan araştırmalara göre sarımsak kullanımı bebeklerin gelişimini olumsuz etkileyebilmektedir.

5 HASSAS MİDE

mide

Mide problemleri olan kişilerde sarımsağın, şiddetli mide ekşimesine, kusmaya ve geğirmeye neden olabileceğinden, sarımsak alımlarını aşırıya kaçmamalıdır.

6.DİYABET

diyabet sarimsak

Sarımsak, diyabet ilaçlarının etkilerini artıran ve vücudun düşük kan şekerine sahip olmasına neden olan hipoglisemik özelliklere sahiptir.

Sonuçta, sarımsak herkes için iyi değildir. Bu yüzden ne zaman tüketmemeniz gerektiğini bilmekte fayda var.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Halim AY dedi ki:

    İyi geceler. Ben 94 yılından beri coumadin 5 mg kullanıyorum. Kanda protein eksikliği var. Bu ilaç yerine sarımsak kullansam daha iyi olmaz mı?