Tarif Gönder

Bol Köpüklü Türk Kahvesi Tarifi, İsteme Kahvesi Nasıl Yapılır?

09.07.2020
Bol Köpüklü Türk Kahvesi Tarifi, İsteme Kahvesi Nasıl Yapılır?
Oylanıyor
3.29 (17 oy)

Bugün sizlere Türk kahvesi tarifi en iyi nasıl yapılır püf noktalarıyla anlatacağız, Türk kahvesi yaparken öncelikle kahvemizin kesinlikle taze olması gerekiyor. Eğer taze çekilmiş kahveleri bulma imkanınız yoksa marketten alabilirsiniz. Kahvelerimizin hava almaması için paketi açtıktan sonra bir kavanoza koyup buzdolabında muhafaza edebilirsiniz, bu şekilde kahveniz taze kalacaktır.

türk kahvesi tarifi

Diğer önemli bir nokta ise kullanacağınız sutun tabii ki de soğuk olması gerekiyor sıcak su kullanmıyoruz. Çeşme suyunda çok fazla klor olduğu için çeşme suyu kullanmayı da çok tavsiye etmiyorum, normal hazır sulardan yaparsanız çok daha iyi bir sonuç alacaksınız.

Şimdi kahvemizi hazırlamaya başlayalım.

Bol Köpüklü Türk Kahvesi Tarifi, İsteme Kahvesi Nasıl Yapılır? için Malzemeler

 • Türk Kahvesi (2 tatlı kaşığı)
 • Su (2 fincan)
 • Şeker (2 çay kaşığı)

Bol Köpüklü Türk Kahvesi Tarifi, İsteme Kahvesi Nasıl Yapılır? Yapılışı

1

Ben iki kişilik yapacağım için servis edeceğim iki fincan soğuk su koyuyorum.

2

Kişi başı bir tatlı kaşığı tepeleme Türk kahvesi kullanacağım, ben iki kişilik yaptığım için 2 tepeleme tatlı kaşığı kullanıyorum.

3

Şimdi geldi kahvemizi ölçüsünü belirleyen şekere. Eğer sade kahve hazırlıyorsanız hiç şeker kullanmıyorsunuz. Orta kahve hazırlıyorsanız bir çay kaşığı tepeleme şeker kullanıyorsunuz kişi başı ya da bir küp şeker kullanıyorsunuz. Eğer şekerli bir kahve hazırlıyorsanız kişi başı 2 tepeleme çay kaşığı ya da 2 küp şeker kullanıyorsunuz. Ben 2 kişilik ve orta bir kahve yapacağım için 2 tepeleme çay kaşığı şeker atıyorum.

4

Türk kahvesi hazırlarken bir diğer önemli püf nokta ise kahvenizi ocağa almadan önce iyice karıştırmaktır. Çünkü ocakta karıştırırsanız köpüğünüz sönecektir.

5

Ocağımızın en küçük bölümünde kısık ateşte yapıyoruz ateşinizi çok açarsınız kahveniz çabucak düşecektir ama çok lezzetli ve köpüklü olmayacaktır. O yüzden kısık ateşte yavaş yavaş pişiriyoruz ve artık hiç karıştırmıyoruz ocağa aldıktan sonra.

6

Bir diğer ve en önemli nokta ise kahveyi ocaktan aldığımız andır kahve yanlardan köpürmeye başlayacak ama tamamen cezveyi sarmasını beklemeyeceğim ortada ufak bir yuvarlağa gelene kadar köpürmesini bekleyip alacağım. Köpürmeye başladıktan sonra kahvemi ocaktan alıyorum.

7

Hemen fincanlarımıza dolduruyoruz ilk fincanı yarım, 2 fincanın hepsini dolduruyorum.

8

Ardından yarım fincanı tekrardan tamamlıyorum. Türk kahvemiz hazır Afiyet olsun.

9

Türk kahvemiz sizce de harika görünmüyor mu? :)

Eğer bu tarifimizi beğendiyseniz bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

Başka bir lezzette görüşmek üzere.
YORUMLAR

 1. Halide dedi ki:

  Bende yapacağım

 2. arzu dedi ki:

  Kahpenin evladı kahpenin evladı kahpenin evladı kahpenin evladı kahpenin evladı kahpenin evladı kahpenin evladı kahpenin evladı kahpenin evladı kahpenin evladı fahişenin dölü fahişenin dölü fahişenin dölü fahişenin dölü fahişenin dölü fahişenin dölü fahişenin dölü fahişenin dölü fahişenin dölü fahişenin dölü anasının dölü aptal 2345 baba ile 5679 ananın evladı kim bilir kaç tane anan kaç tane baban var senin

 3. Arzu dedi ki:

  Aynı tarifi bende yapıyorum